Try these:

0850 885 2227
Sizi Arayalım

Otobüsle Avrupa turu nedir?

admin tarafından

Yoğun ve yorucu bir çalışma yılının ardından kendinizi güzel bir seyahatle ödüllendirmenin zamanı geldiğine karar verdiniz. Doğal olarak, sizin için en iyi seçenekleri analiz ediyor ve Avrupaya bir otobüs turuna çıkmanın nasıl bir şey olduğunu merak ediyorsunuz. 

Rahat ve daha uygun seyahat etmek istiyorsanız, otobüs turları iyi bir seçenek olabilir – ve mükemmel bir rehberiniz varsa, harika olabilir. Rehberiniz, Roma İmparatorluğu uygarlığı yada Pompeii’de yaşananları gözünüzün önünde canlanmasını sağlayabilir. Böyle bir tura daha önce katılmış olsanız da olmasanız da, bilmeniz gereken ve kesin olan birşey var; seyahat boyunca eğlenecek ve gördüklerinizin tadını çıkaracaksınız.

Birçok insan için, otobüsle Avrupa turu demek, seyahatin yorucu ve zaman alan ayrıntılarından kaçmanın en iyi yolu demektir. Başkasının sizin için gezilecek yerleri araştırıp en güzel şekilde ayarlaması ve sizi gezdirmesi, ulaşım ve kalacağınız otellerin rezervasyonunu yapması, sizin seyahat öncesi stresinizi alır ve bavulunuzu hazırlamaya bol bol zaman bırakır. Yani otobüsle Avrupa turu demek, 

KOLAYLIK DEMEKTİR

Seyahat planlamak çok zaman ve araştırma gerektirir,  ve tabii ki bu planlamanın devamında sık sık uyarlamalar ve değişiklikler yapmanız gerekebilir. Ayrıca, kendi ülkenizde bile, bilmediğiniz bir şehirde dolaşmanın ne kadar stresli olabileceğini de biliyorsunuz. Oraya nasıl gideceğinizi, nereleri ve nasıl gezeceğinizi, nerede kalacağınızı, ne yiyeceğinizi, ne göreceğinizi, ve yardım için kiminle konuşacağınıza karar vermelisiniz. Görevlerinizin ve endişelerinizin listesi asla bitmez; çoğu zaman yorucu ve zor olabiliyor. 

Rehberli bir otobüs turuna katılmak, planlama aşamasındaki tüm zorlukları ortadan kaldırmak ve zaman tasarrufu demektir. Başkası ayrıntılarla ilgilenirken, siz keşfe çıkmaya, öğrenmeye, yeni arkadaşlıklar kurmaya, geleneksel yemekleri denemeye, yeni tatlar keşfetmeye ve eğlenmeye odaklanabileceksiniz, demektir.  

DAHA EKONOMİK VE DAHA GÜVENİLİR SEYAHAT DEMEKTİR

Bir otobüs turu Avrupa’yı görmenin en ekonomik yolu olabilir: Büyük tur şirketleri yıl boyunca binlerce oda ve yemek rezervasyonu yaparlar, grup indirimi ve muazzam ekonomik etkileriyle, hiçbir turistin tek başına eşleştiremeyeceği fiyatlar sunabilirler.

Ayrıca, kendi başınıza seyahat etmek sizi korkutuyor veya dünyayı kendi başınıza dolaşmayı düşünmüyorsanız, dinamik bir grubun içinde olmak, hem eğlenceli hemde daha güvenli hissetmenizi sağlayabilir. En iyi rehberli tur bile bir seyahatte tam güvenliği garanti edemez, ancak bir grupla seyahat ederken, tek başına seyahat edenleri avlayan dolandırıcılardan veya hırsızlardan kaçınmak için daha iyi bir şansınız olabilir. Grubunuzdaki diğer gezginlerle çevrili olacaksınız ve her şeyi kendi başınıza bulmak yerine, yanınızda sürekli birileri olacaktır. Ve eğer ki böyle bir seyahate ilk defa çıkıyorsanız, bu sizi konfor alanınızdan yavaş yavaş çıkarabilir. Bir çok gezgin, özellikle de dünyadaki maceralarına ilk başladığında, rehberli turlarda grup seyahatiyle başlar. Bu, yeni yaşam tarzlarına uyum sağlamalarına ve ileride yolculuğa kendi başlarına başlamaya yavaşça alıştırır.

YENİ YERLER KEŞFETMEK DEMEKTİR

Seyahat etmenin en keyifli yanlarından biri de yeni yerler keşfetmek, gittiğiniz ülkelerin geleneklerini öğrenmek ve yerlileri gibi o yeri deneyimlemektir. Yeni yerler keşfetmeye başladığınızda, orada yaşayan insanları, kültürlerini, tarihini ve geçmişlerini daha iyi anlayacaksınız. Bunu yaparken de eşsiz güzelliklerle karşılaşacak ve nefes kesici manzaralarda anılar oluşturacaksınız. Belkide, Amsterdamın birbirine benzeyen kanallarında kaybolacaksınız, veya Romanın çıkmaz sokaklarındaki bir küçük kafede kahvenizi yudumlayacaksınız, yada  Infernonun adım adım anlattığı Floransa sokaklarını sonunda gezme fırsatı yakalayacaksınız.

Normalde tek başına olsanız farkında olmayacağınız yerleri göreceksiniz çünkü seyahat acenteleri, sizin için mükemmel yol programlarını oluşturmak için zaman harcamışlardır. Net bir seyahat programında neyi ne zaman yapacağınızı, nereleri göreceğinizi tam olarak bileceksiniz ve ona göre hareket edeceksiniz. Ayrıca, rehberli turlar tüm grup için özel ulaşım avantajına sahip olduğundan, otobüs, metro ya da tramvayı beklemek gibi bir derdiniz olmayacak ve zaman harcamayacaksınız.  Bu yüzden, uzman rehberlerle gittiğiniz yerin tüm özelliklerini ve güzelliğini hızlı ve düzenli bir şekilde gördüğünüzden emin olabilirsiniz. 

GEZEREK ÖĞRENMEK DEMEKTİR

Güzel yerlerin tadını çıkarırken, aynı zamanda yeni bir dil duyacak, yeni bir kültür deneyimleyecek, yeni insanlar tanıyacak, yeni gelenekler öğrenecek, geleneksel mutfaklardan yeni tatlar deneyeceksiniz. Birbirinden ilginç hikayeler ve efsaneler duyacağınızdan, ve büyüleyici mimari eserlere ve antik yapılara hayran kalacağınızdan emin olabilirsiniz.  Bütün bunlar ufkunuzu genişletecek ve dünyaya bakış açınızı değiştirecektir. 

Irkçılıktan kaçınmak için elimizden gelenin en iyisini yapsak bile, malesef bazen diğer insanlar ve kültürler hakkında bilinçaltı önyargılarımız olabiliyor. Bu normaldir – zamanla kendi kültürümüz fark etmeden de olsa, diğer kültürler hakkındaki görüşümüzü şekillendirebiliyor. Seyahat etmek, bu görüşleri yıkmanın ve açık fikirli olmanın önemi hakkında birkaç şey öğrenmenin en kolay yollarından biridir. Memleketinizi ve ülkenizi sevebilirsiniz, ve ayni zamanda diğer kültürleri keşfederek dünya çapında nasıl değiştiği hakkında çok şey öğrenebilirsiniz.

Ayrıca seyahat etmek size kendi yaşadığınız yer için de başka bir bakış açısı sunar. Tüm hayatınız boyunca aynı yerde yaşıyorsanız, onun erdemlerini nasıl öveceğinizi veya eksikliklerini eleştirmeyi asla tam olarak öğrenemezsiniz. Yeni kültürleri deneyimlemek, kendi görüşünüzü yabancı bir bakış açısıyla görmenize yardımcı olacaktır.  Uzun süreli seyahat edenler, uzun bir yolculuktan sonra eve gelmenin neredeyse yeni bir yere seyahat etmek gibi hissettirdiğini söyler; artık her şey bıraktığınız gibi ‘normal’ değil. 

YENİ ARKADAŞLIKLAR KURMAK DEMEKTİR

Tur grupları, yeni arkadaşlar edinmek için en iyi yerlerden birisidir ve seyahat arkadaşlıkları oldukça özeldir. Tek başına katılıyor olsanız da, yalnız hissetmeyeceksiniz. Etrafınızda sürekli aynı heyecanı paylaşacak insanlar olacak. Seyahat ederken diğer insanlarla oluşturduğunuz bağ, evde tanıştığınız insanlarla elde ettiğiniz bağdan çok farklıdır. Evden uzakta inanılmaz bir maceraya dalmak sizi konfor alanınızdan biraz uzaklaştırır ve bunu diğer insanlarla paylaşabilmek mükemmeldir. Onlarla seyahat ederken yeni şeyler deneyimleyecek, yeni hikayeler yazacak ve ömürlük hatıralar biriktireceksiniz `Yabancılarla` başladığınız seyahati, yeni arkadaşlıklar kurarak tamamlayacaksınız.

Seçtiğiniz gezi türü kişiliğinize, bütçenize, risk ve macera için iştahınıza ve seyahatlerin zorluklarıyla başa çıkma deneyiminize bağlıdır. Seyahatinizi tamamen kendi kontrolünüz altında tutmayı tercih ederseniz, bağımsız seyahat edebilirsiniz. Ancak bir otobüs turuna çıkmak sizin için daha rahat ve deneyiminizi daha iyi bir hale getireceğine karar verirseniz, rehberli bir otobüs turu sizin için ideal olacaktır. Sonuç olarak, seçiminiz ne olursa olsun seyahat etmeli, dünyayı görmelisiniz çünkü dünyanin ne kadar şaşırtıcı ve çeşitli bir yer olduğunu takdir etmenin daha iyi bir yolu yoktur. İnsanlar ne kadar farklı kültürlere ve inançlara sahip olsa da, hepimizin düşündüğümüzden daha benzer olduğumuzu anlayacaksınız.

Bilgi İstek Talebi

Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız

Her türlü sorunuz, öneriniz veya daha fazla bilgi almak istediğiniz konular için bilgi talep formumuzu doldurun. En kısa zamanda size geri dönüş sağlayacağız.
Ek İndirim Mesajı

🎉Tebrikler 🎉
"egitimvepsikoloji" Takipçisi Olarak
Ekstra Özel İndirim Kazandınız.

Eğer yeşil pasaport sahibiyseniz erken rezervasyon indirimine ek olarak 120€
, bordo pasaport sahibiyseniz de erken rezervasyon indirimine ek olarak 80€ olan indiriminizi kullanmak için rezervasyon ekranında, aşağıda verilen ve size uygun olan indirim kodunu giriniz.
Önemli Not!
Bu ekran sadece bir kez görüntülenecektir, o nedenle indirim kodunu kopyalamayı ya da bir yere not almayı unutmayın.

Tebrikler Ekstra İndirim Kazandınız

Test Kapat

Talebiniz İletildi

Sizinle tanışacağımız için şimdiden heyecanlıyız.

Biz Sizi Arayalım

Sizinle tanışmak için heyecanlıyız

Sorularınız, önerileriniz veya bilgi almak istediğiniz herhangi bir konu için iletişim bilgilerinizi bırakın, uzman ekibimiz sizinle iletişime geçsin.
[bws_google_captcha]